Příběh rodu

 

Vyprávění o životě Vašich předků vychází z přímé rodové linie. K tomu provádíme DOPLŇUJÍCÍ ARCHIVNÍ VÝZKUM, tzn. studium příslušných gruntovních knih a dalších archivních dokumentů tak, aby předci nebyli jen jmény bez obsahu, ale konkrétními lidmi v konkrétní době. Lze zjistit zejména vlastnictví gruntu a jeho předávání v rámci rodu, údaje o vybavení gruntu, velikosti výměnku pro odstupujícího hospodáře, dědické podíly, vojenskou službu atd. Všechny tyto informace pak sepíšu jako příběh.

Ve své práci se snažím co nejvíce přiblížit skutečnosti. Živý obraz ze života předků vznikne teprve skládáním větších nebo jen zdánlivě drobných střípků. Proto přidávám i dějinné události, které se dotkly osudů jednotlivých generací, zvyklosti doprovázející jejich životy atd…

Text doplněný o grafické výstupy a přehled matričních i archivních dat připravíme pro tisk. Z našich podkladů si jej můžete zařídit sami nebo pro Vás necháme zhotovit knihy, které jistě udělají radost Vám, ale mohou sloužit i jako originální dárek pro Vaše příbuzné.

ukázka textového zpracování “Příběhu rodu…”:

Historie rodů Pysk a Neumann – konečné

Print Friendly, PDF & Email